pondělí 5. března 2018

Info Ubytování/Accomodation/Unterkunft 2018


All Indians Weekend 2018

adresa/address/Adresse

Hotel Šumava***

Kašperské Hory 375
341 92 Kašperské Hory
Czech Republic

pohled na hlavní budovu hotelu/ general view of the main hotel building: 


Cena ubytování pro obě noci je zahrnuta v účastnickém poplatku. Účastníci budou ubytováni v hotelu s velice dobrým standardem ***. 


Motocykly budou umístěny jak je zvykem, ve středu dění a budou v nočních hodinách hlídány bezpečnostní službou. Pro výjimečné případy máme k dispozici krytou garáž s uzamčením. 

Pro účastníky je zajištěn dostatečný parkovací prostor pro automobily a přívěsné vozíky pod hotelovou budovou. V případě, že přijedete se stanem/kempovým vozem, bude Vám ze startovného odečtena příslušná částka. 

Snídaně a veškeré další stravování je zajištěno v hlavní restauraci hotelu, stejně jako společenský večer. 


Your accomodation for both nights is secured by organisers and the cost is included in participant fee. 

Participants of AIW2018 will be accommodated in a very good three star rating standard hotel. All meals and party is held on the premises of the hotel. You can also bring your camper or a tent. In this case your participant fee will be reduced (ask in advance).

Motorcycles will be placed just in the middle of everything as always. For exceptional cases such as very rare pieces and long distance travellers we have a secured garage available on request. All motorcycles in the area of main parking place will be guarded by security service during both nights. 

For your car and trailer, there is a parking lot under the main hotel building. Please avoid long time parking your car near bikes parking to keep the Indian meeting nice and clean. 

The restaurant bar is closing at 12PM! 

The main hotel building provides wellness facilities.

Žádné komentáře:

Okomentovat