úterý 3. ledna 2017

Info Ubytování/Accomodation/Unterkunft 2017


All Indians Weekend 2017
23.6.-25.6.2017

adresa/address/Adresse

EA Hotel Kraskov

Třemošnice-Starý Dvůr 47
538 43 Třemošnice
Czech Republic
GPS: 49°52'8.505"N   15°36'34.877"E


pohled na hlavní budovu hotelu/ general view of the main hotel building: 


Cena ubytování pro obě noci je zahrnuta v účastnickém poplatku. Účastníci budou ubytováni v nově postavených chatkách s vysokým standardem. Chatky jsou koncipovány jako dvojdomek, přičemž v každé části je dvoulůžkový a třílůžkový pokoj se společným sociálním zařízením. Veškeré stravování i zábava se se bude odbývat v bezprostředně sousedícím hotelu. 


Motocykly budou umístěny jak je zvykem, ve středu dění, u terasy restaurace, kde budou v nočních hodinách hlídány bezpečnostní službou. Pro výjimečné případy máme k dispozici krytou garáž s uzamčením. Motocykly lze parkovat i u chatek. 

Pro účastníky je zajištěn dostatečný parkovací prostor pro automobily a přívěsné vozíky pod hotelovou budovou. Prosíme omezte parkování u chatek. K dispozici je také travnatý prostor pro stanování a kempování. V případě, že přijedete se stanem/kempovým vozem, bude Vám ze startovného odečtena příslušná částka. 

Snídaně a veškeré další stravování je zajištěno v hlavní restauraci hotelu, stejně jako společenský večer. Bar zavírá až s posledním hostem! 

V hlavní budově hotelu je přístupný wellness, bazén a vně hotelu je dětské hřiště pro ratolesti. 

Celková kapacita ubytování v chatkách je cca. 60 osob, proto neotálejte s odesláním své registrace! Účastníky budeme ubytovávat v pořadí, ve kterém registrace dorazí. V okamžiku, kdy bude kapacita naplněna, nabídneme ubytování v hlavní budově hotelu, případně je možno přivézt si stan, nebo kempingový vůz.  

Nejbližší bankomat: 
5 km 
MAPA ZDE
49.8477064N, 15.6570308E

Čerpací stanice: 

5 km 
MAPA ZDE

49.8523467N, 15.6532108E

celkový pohled na naše chatky/ overall view of our cabin "village": Your accomodation for both nights is reserved by organisers and the cost is included in participant fee. 

Participants of AIW2017 will be accommodated in newly built, hi quality cabins, which are comfortably divided to 2 bed and 3 bed rooms which share one bathroom. All meals and party is held in a very nearby ****hotel (50 m walking distance max.). You can also bring your camper or a tent. In this case your participant fee will be reduced (ask in advance).

Motorcycles will be placed just in the middle of everything, near of restaurant´s terrace. For exceptional cases such as very rare pieces and long distance travellers we have a secured garage available on request. Motorcycles can be placed near your cabin too. All motorcycles in the area of main parking place will be guarded by security service during both nights. 

For your car and trailer, there is a parking lot under the main hotel building. Please avoid long time parking your car near the cabin to keep the Indian meeting nice and clean. 

The restaurant bar is closing with last guest!  

The main hotel building provides wellness facilities such as jacuzzi, sauna, and swimming pool. There is a modern playground outside of the hotel for your kids. 

After the capacity of accomodation in the cabins is depleted (approx. 60 persons), we will provide accomodation in an above mentioned **** hotel. You can still bring your camper or a tent. 

Nearest cash machine: 
5 km distance
MAP HERE
49.8477064N, 15.6570308E

Nearest petrol station (fuel pump): 

5 km distance 
MAP HERE
49.8523467N, 15.6532108E


pohled na interiér chatek/ view of cabin interior: 


Žádné komentáře:

Okomentovat